Hjem

Velkommen til Mosjø Comix Con 2017
Mellom 2.-6. oktober vil du møte noen av Norges fremste tegneserie- og grafisk romanforfattere i Mosjøen. Se i bøker, serier og informasjon om kunstnerne og den niende kunstart.

MCC 2017 Program på HelgeLAN og Vefsn bibliotek.
Skjermbilde 2017-09-27 kl. 18.25.06
Link til 12, sider program:
https://indd.adobe.com/view/d9f8ea68-0462-4edd-a957-b635d9329450

Tegneseriekurs på Vefsn bibliotek.
Mandag 2. og tirsdag 3. oktober
Tegneseriekurs med Tore Strand Olsen.
08-30 – 13.30 begge dager.

Tegneseriekurs på HelgeLAN med Johann Grimstvedt
Torsdag 5. oktober på taket av kiosken i foajén som en del av HelgeLAN
13.00 – 19.00
Oppgaver med premier: Wacom tegnebrett, tegneseriebøker og spill.
Tegn en tegneseriestripe.
Tegn en karakter.
Tegn Fan art.
Vinnere får premie på lørdag.

Fredag 6. oktober på scenen i Mosjøhallen som en del av HelgeLAN
13.00 – 13.45
Elise Sivertsen: Spike
30 min. pause og kontakt med publikum.
14.15 – 15.00
Siv Nordsveen: Ting vi trenger m.m.
30 min. pause og kontakt med publikum.
15.30 – 16.15
John Jamtli på Skype: Ny tegneserie
30 min. matpause.
16.45 – 17.30
Ida Neverdal: I’m a girl, it’s fantastic m.m.
30 min. pause og kontakt med publikum.
18.00 – 18.30
Tegneserier 2017
Ida Neverdal, Torbjørn Lien og Øystein Runde som innleder.
30 min. Pause.
19.00 – 19.45
Torbjørn Lien: Kollektivet
30 min. pause og kontakt med publikum.
20.00 – 20.45
Øystein Runde: Stamceller m.m.
30 min. pause og kontakt med publikum.
Avsluttning

Påmelding til Mosjø Comix Con på HelgeLAN: Gratis hvis du kun er på MCC.
Send melding på Facebook til Mosjø Comix Con og HelgeLAN hvis du ønsker å reservere plass på MCC.
Forbehold om endring i program


 

Reklamer